top of page

         

        Для того, щоб попередити заїкання, необхідно велика профілактична робота з боку дорослих в сім’ї дитячому садку.


1. Стежте, щоб мовлення оточуючих було неквапливе, плавним, і чітким. Правильне мовлення викличе таке ж правильне мовлення у дитини.


2. Звертайте увагу на те, щоб дитина говорила, достатньо широко відкриваючи рот, недуже голосно, не поспішаючи, шкідливо розмовляти, коли відбувається вдих, захлинаючись і задихаючись.
 

3. Не допускайте прискореного мовлення дітей. Таке мовлення нерідко засвідчує про підвищену збудженість, слабкість нервової системи.
 

4. Оберігайте дитину від контактів з людьми, які заїкаються, спілкуючись з дорослими чи ровесниками, які заїкаються, дитина починає відтворювати ті ж зупинки у своєму мовленні.
 

5. Застерігайте малюка від психічних і фізичних травм, бурхливих проявів гніву і радощів, від перебування серед нервових, не спокійних дітей.
 

6. Не навантажуйте мовлення дитини. Не вимагайте промовляти складні фрази, не знайомі і не зрозумілі слова, завчати дуже багато віршів, складних за змістом та формою.
 

7. Частіше читайте дитині, просіть переказувати прочитане, вивчайте з нею вірші, розмовляйте і виправляйте, коли дитина говоре неправильно.
 

8. Не навантажуйте дітей зайвими враженнями, які викликають у них емоційне перенапруження. Не дозволяйте довго дивитись телевізор та грати на комп’юторі.
 

9. Не розповідайте дитині перед сном страшних казок, хвилюючих історій, не залишайте дитину коли вона боїться.
 

При серйозному ставленні до цих заповідей, ви, батьки, зможете, змінити побут в сім’ї, методи виховання дитини, зможете встановити правильні, здорові, взаємовідносини, між дитиною та оточуючими.

bottom of page